Підсумки року на ринку комерційної нерухомості: зростання пропозиції і ставок

Офісна нерухомість Києва
У 2018 році ринок офісної нерухомості активно розвивався.

«У 2018 році на ринку офісної нерухомості тривала тенденція зростання валового поглинання, обсяг якого за перші три квартали склав приблизно 96 тис. Кв. м (+ 20% г / г). За перші 6 місяців, 54% обсягу угод були обумовлені переїздами, 31% – розширеннями, а решта - розширеннями існуючих офісів і виходом нових компаній на ринок. У порівнянні з початком року, найбільша зміна в структурі валового поглинання було помічено в частці угод оренди компаній FMCG, яка збільшилася на 21%. Незважаючи на введення нової пропозиції, яке склало 25 тис. кв. м (-21% г / г)», – сказав Радомир Цуркан, керуючий партнер, CBRE Ukraine.
Змінювалися і орендні ставки в усіх класах офісної нерухомості.

«Завдяки позитивним зміною на ринку офісної нерухомості, діапазон запитуваних орендних платежів продемонстрував зростання і в бізнес-центрах класу« А »склав 19-36 дол. кв. м / міс., в класі «В» – 8-25 дол. кв. м / міс.
Cередньозважений рівень вакантності в офісах Києва на початок 4 кварталу 2018 року перебуває на рівні 8,9%. Попит і активність орендарів привели до зниження рівня вакантності столичних бізнес-центрів на 1,4% в порівнянні з 1 кварталом.

Що стосується нової пропозиції, то за даними компанії NAI Ukraine, в 2018 році була введена 3 черга БЦ «Астарта» – 9 тис. кв.м. і 3,8 тис. кв.м. в рамках відкриття нової черги в Інноваційному парку UNIT.City. Також, до кінця 2018 року найбільш ймовірно відкриття БЦ на вул. Зоологічній, другий частини 1 черги Інноваційного парку UNIT.City, БЦ на вул. Гайдара, 54 і БЦ «Лагода» (3 черга), що сумарно складе 39,1 тис. кв.м.
Торгова нерухомість Києва
Експерти виділяють основні тенденції на ринку торговельної нерухомості Києва. За даними Ганни Марсової, старшого консультанта по торгової нерухомості CBRE Ukraine, «середня вакантність знизилася на 0,5 п.п. з початку 2018 року і зупинилася на позначці 3,5%, так як нові приміщення вийшли на ринок Києва заповненими. Попит на кращі торгові об'єкти залишався стабільним і на кінець 3 кварталу 2018 року орендні ставки варіювалися в діапазоні 65-95 дол./кв.м/місяць, в той же час, як орендні ставки в інших ТЦ знаходилися в межах 32-50 дол./кв.м/місяць. Український рітейл ринок залишався привабливою платформою для виходу нових брендів».
До кінця 2018 року прогнозується введення 205 тис. кв.м. торгових площ в об'єктах: Oasis, Blockbuster mall, Smart Plaza Obolon, Good life.

«Помітна тенденція концентрації девелоперів на масштабних, регіональних об'єктах, і розширенні існуючих площ, що відповідає сьогоднішнім запитам споживачів», – кажуть аналітики NAI Ukraine.
У 2018 році за перші 9 місяців на ринок рітейлу України вийшло 12 міжнародних брендів.

«Основними локаціями для розвитку рітейлери обирають провідні торгівельно-розважальні центри міста, здатні надати якісні приміщення в об'єктах з продуманими концепцією і тенант-міксом, з усталеною високою відвідуваністю. Розвиток в сегменті street-retail набагато обмежень. Таким чином, на сьогодні в Україні представлено понад 600 брендів, поки внутрішній клімат зберігає сприятливі умови для відкриття і динамічного розвитку мультибрендових і монобрендових іноземних компаній на ринку рітейлу, що дозволяє Києву і країні зберігати позиції як одних з найбільш активних місць для експансії в світі», – відзначають в NAI Ukraine.

Заявка на аренду